افزونه WooCommerce Subscriptions

افزونه WooCommerce Subscriptions

با افزونه WooCommerce Subscriptions شما می‌ توانید محصولات اشتراکی به این معنی که محصولات شما پرداخت های دوره ای خواهند داشت ایجاد و مدیریت کنید. برای مثال این افزونه می تواند برای یک سری خدمات آنلاین از جمله آموزش های آنلاین، میزبانی وب، اشتراک مجلات و فایل های صوتی، خدمات مشاوره ای و… استفاده شود که نیاز به پرداخت دوره ای دارند.

احتمالا به ذهن تان رسیده که به دلیل اینکه تمدید و پرداخت خودکار در ایران پشتیبانی نمی شود بدون این افزونه هم قادر خواهید بود محصولات معمولی ووکامرس را به صورتی اشتراکی به فروش برسانید اما ما این اطمینان را به شما می دهیم که با استفاده از افزونه اشتراک ویژه ووکامرس کنترل شما برای محصولاتی که قصد دارید پرداخت آنها دوره ای پرداخت شوند به مراتب بیشتر خواهد بود. در ادامه بیشتر این افزونه را بررسی می کنیم.

نحوه کار افزونه اشتراک ویژه ووکامرس

با ثبت اولین سفارش برای محصول اشتراکی، در قسمت ووکامرس > اشتراک ها در پنل ادمین و پنل کاربری کاربر اشتراک جدیدی ایجاد می شود که متناسب با دوره پرداختی انتخابی از سمت کاربر، با هر بار تمدید پرداخت بعدی به همان اندازه عقب می افتد.

در صورتی که کاربر در زمان سر رسید پرداخت تمدید را انجام ندهد به صورت خودکار سفارش تمدیدی از سمت افزونه ایجاد خواهد شد و اشتراک کاربر به وضعیت متوقف شده تغییر وضعیت خواهد داد. در صورتی که از قسمت سفارشات، سفارش تمدید ایجاد شده را حذف نمایید دکمه Resubscribe برای کاربر به نمایش در خواهد آمد که با کلیک بر روی آن پرداخت بعدی اشتراک به اندازه دوره پرداخت تمدید می شود (بدون پرداخت واقعی از سمت کاربر). لذا پیشنهاد می شود این سفارش ایجاد شده را حذف ننمایید.

راهنمای اضافه کردن محصول اشتراکی

محصولات اشتراکی ووکامرس همانند محصولات معمولی ایجاد می شوند و فقط در قسمت نوع محصول کافیست اشتراک ساده و یا متغیر را انتخاب نمایید. در صورتی که اشتراک شما فقط یک دوره پرداخت دارد اشتراک ساده برای شما مناسب خواهد بود شما قادر خواهید بود قیمتی ثابت برای دوره‌ی پرداختی ننظیم کنید برای مثال هر سه ماه 70 هزار تومان.

افزونه WooCommerce Subscriptions

اشتراک متغیر

برای زمانی که نیاز دارید قیمت های متفاوت برای دوره های پرداخت داشته باشید باید از اشتراک متغیر استفاده کنید. کافیست از قسمت ویژگی ها متغیز خود را اضافه کرده و از قسمت متغیر ها تنظیمات لازم را انجام دهید. اگر قصد ندارید اشتراک بعد از مدتی به صورت خودکار منقضی شود “هرگز منقضی نشود” را انتخاب نمایید.

افزونه اشتراک ویژه ووکامرس

امکان ایجاد اشتراک رایگان آزمایشی

می توانید برای جذب بیشتر مشتریان خود تست رایگان برای اشتراک خود قرار دهید. نحوه کار تست رایگان به این صورت می باشد که زمانی که تست رایگان را فعال می کنید سفارش اولیه اشتراک صفر تومان خواهد بود و مشتری نیاز به پرداخت هزینه ای نخواهد داشت و بعد از انمام مدت زمان تست رایگان که شما تعیین کردید می بایست اشتراک خود را تمدید کند. نکته بسیاز مهم این است که تا اتمام تست رایگان امکان تمدید و پرداخت از سمت مشتری وجود ندارد که قابلیتی است که ووکامرس در افزونه محصولات اشتراکی وردپرس قرار داده است اما در صورتی که نیاز دارید مشتری قادر باشد بلافاصله بعد از سفارش اولیه صفر تومان، هزینه را پرداخت کند با پشتیبانی وردپرس تولز تماس بگیرید که تغییرات لازم بر روی کد های افزونه برای شما انجام شود.

مدیریت اشتراک ها از سمت مشتری

همانند بخش سفارش ها بخش اشتراک ها به پنل کاربری مشتری اضافه خواهد شد که از آنجا امکان تمدید اشتراک، مشاهده سفارش های مرتبط با اشتراک، پرداخت بعدی و … وجود دارد.

مدیریت اشتراک ها از سمت مدیر سایت

در قسمت ووکامرس > اشتراک ها قادر خواهید بود تمام اشتراک های وب سایت خود را مشاهده کنید و بر اساس پرداخت بعدی مرتب کنید و از اشتراک هایی که در حال رسیدن به موعد پرداختشان هستند مطلع شوید. با استفاده از قسمت پرداخت بعدی نیاز به یادداشت، ذخیره و مدیریت مدت زمان اشتراک های کاربران خود نیستید و این امر توسط افزونه WooCommerce Subscriptions کنترل می شود.

افزونه محصولات اشتراکی وردپرس

 

یادآوری مشتریان به صورت ایمیل

افزونه Follow up email با افزونه WooCommerce Subscriptions سازگار است. با استفاده از افزونه پیگیری ایمیل Follow up emails و تنظیماتی که داخل خود این افزونه گنجانده شده است قادر خواهید بود در موارد زیر به صورت خودکار ایمیل ارسال کنید:

بعد از فعال شدن اشتراک، بعد از تمدید اشتراک، بعد از کنسل شدن اشتراک، بعد از منقضی شدن اشتراک، قبل از پرداخت بعدی اشتراک و ….

افزونه اشتراک ویژه ووکامرس فارسی سازی شده

فایل ترجمه فارسی اختصاصی وردپرس تولز در فایل این افزونه قرار داده شده است تا شما عزیزان بدون معطلی به استفاده از افزونه WooCommerce Subscriptions بپردازید.

 

ویژگی های افزونه WooCommerce Subscriptions

 • قابلیت تعریف اشتراک رایگان آزمایشی (تست رایگان) برای کاربران
 • قابلیت تعریف اشتراک های متغیر
 • قابلیت ایجاد صورتحساب ‌های زمان‌بندی شده
 • فایل افزونه اصلی خریداری شده
 • قابلیت ارتقا، کاهش و یا تعویض اشتراک
 • دارای فایل ترجمه فارسی اختصاصی وردپرس تولز
 • سازگار با تمام درگاه‌ های بانکی برای ووکامرس، از جمله درگا‌ه های ایرانی
 • قابلیت زمان بندی پرداخت ها برای تمدید اشتراک
 • مدیریت اشتراک ها از قسمت پیشخوان کاربری
 • امکان مدیریت حساب مشتریان سایت
 • سازگار با پلاگین Follow-up Emails وردپرس برای ارسال ایمیل یادآوری و پیگیری
 • تنظیمات محصول امکانات فراوان افزونه محصولات اشتراکی وردپرس
 • ارسال اعلان اتوماتیک به مشتریان درباره وضعیت اشتراک
 • گزارش‌گیری دقیق و جامع از میزان فروش و کسب درآمد
 • پشتیبانی از قابلیت تمدید دستی و خودکار برای اشتراک‌ ها
 • مدیریت اشتراک ها از پنل ادمین
 • و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *